Të Fundit

Aplikime & Informacione

Eventet e kryeqytetit

 • 25

  janar

  Torta e ditelindjes

  Regjia: Marsel Greva Autor: Kleard Gërmenji dhe Marsel Greva Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorët: Rexhina Ibro, Lejda Çeli, Kleard Gërmenji, Brendi Bega, Josif Sina, Joana Çani, Bajram Dosti Luna, Olivia dhe Lucas janë tre fëmijë të...

  ArTurbina, Rruga Sami Frasheri Tirana, Albania
  25 janar 11:00 - 28 mars 11:45
 • 25

  janar

  Hedda Gabler

  HEDDA GABLER Autori : Henrik Ibsen Përktheu : Afrim Koçi Regjia : Botond Nagy As/Regjisor : Stela Doka Skenografia : Irina Moscu Kostumografia : Sofi Kara Dramaturgjia : Kali Agnes Lëvizja skenike : Mateo Dervishaj Interpretojnë aktorët : Ermira Hysa...

  ArTurbina, Rruga Sami Frasheri Tirana, Albania
  25 janar 19:00 - 16 shkurt 20:30
 • 31

  janar

  LETRA

  Jeta e një njeriu të varfër në një letër kërkesë për një banesë sociale. Një vepër teatrale ku tingulli i fjalëve që përshkruan një ekzistencë të mjerueshme deshifrohet për të kuptuar historinë e gjithkujt. Një burrë, një lypës I pastrehë, në një nat...

  Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli Tirana 1001
  31 janar 19:00 - 09 shkurt 19:45
 • 01

  shkurt

  Metrosounds 2 – “Përrallë Mesdheu”

  Metrosounds 2 – “Përrallë Mesdheu” (1-20 Shkurt 2020) Edicioni I dytë I MetroSounds është produksioni më i ri i Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana në bashkëpunim me Ballkan World Music Management. “MetroSounds” – një festival muzikor i cili do...

  Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli Tirana 1001
  01 shkurt 20:00 - 20 shkurt 22:00
 • 02

  shkurt

  Shtegu i gjelbër 2020

  EDS Foundation, Bike Club Tirana në bashkëpunim me Agjencinë e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë sjellin garën e parë të “shtegut të gjelbër 2020” më 2 shkurt 2020. Gara më sfiduese CrossCountry Mountain Bike do të ndjekë itinerarin Tiranë-Go...

  Tiranë
  02 shkurt 15:30 - 02 shkurt 16:30
 • 06

  shkurt

  2nd Edition, Safety & Security Expo 2020

  Edicioni i 2te, Safety & Security Expo 2020! 6-7 Shkurt 2020, ne Expocity Albania. Partner Silver: Besa Security Expocity Albania synon të krijojë një platformë, ku do të prezantohen shumëllojshmëria e produkteve dhe shërbimeve më të fundit në fushën...

  Expocity Albania, Autostrada Tiranë-Durrës
  06 shkurt 10:00 - 07 shkurt 20:00